Як дізнатися температуру окремих частин ПК

Завдання це досить легке. Все, що від вас буде потрібно – установка невеликої програми, яка зробить все сама. Встановлення цієї програми не містить нічого складного.

З чого почати моніторинг температур?

Просто скачайте інсталятор і запустіть його. Далі нічого крім натискання кнопки «вперед» робити вам нічого не доведеться. Після установки – запустіть утиліту та перевірте показники температури вашого комп'ютера. В Інтернеті перевірте рекомендації по температурному режиму і звірте ваші показники і показники, рекомендовані виробниками.

Важливо знати, що контроль нагріву комп'ютера дуже важливий, так як перегрів комплектуючих призведе до їх швидкого виходу з ладу. Іншими словами, ваш особистий комп'ютер перестане повноцінно працювати. Особливо вам варто про це турбуватися, якщо ви використовуєте ноутбук, який ще більше схильний до перегріву (просто тому що в компактних розмірах цього пристрою елементарно не поміщається куллер потрібної потужності).

Які програми використовувати?

Speccy

Speccy – безкоштовна утиліта від творців CCleaner ідеально підходить для користувачів Windows. 

Відразу після установки програми запустіть його - і він відразу ж виведе всю інформацію про нагрів вашого ПК на дисплей. Програма неймовірно проста у використанні і її використання можливе навіть на інтуїтивному рівні. 

Особливої легкості у використанні додає хороша оптимізація та чудовий переклад на російську. Тобто проблем не виникне ні в продуктивності, ні в освоєнні.

HWMonitor

Для більш досвідчених користувачів технологій і власників більш просунутих ПК рекомендуємо використовувати програму HWMonitor

Це додаток хоч і трохи складніше у використанні, але дає більш детальну інформацію про стан вашого комп'ютера. 

Вона працює таким же чином, але показує крім поточної температури ще й інші показники, включаючи мінімальну і максимальну температуру як у момент включення ПК, так і під час його роботи.

Macs Fan Control

Власникам Mac-пристроїв найбільше підійдуть Macs Fan Control і iStat Menus

Перша – безкоштовно і за характеристиками її можна вважати аналогом Speccy, але тільки для користувачів Apple, а друга – поліпшена версія, але вона платна (своїх грошей вона коштує, але, як і всі продукти в App Store, за нашими мірками варто цілком непогано – 2.99$).

Яка температура вважається нормальною?

Точної відповіді на це питання немає, так як для різних частин різних виробників – норма різна. В першу чергу слід звернути увагу на роботу відеокарти, процесора і накопичувача. Ці частини найчастіше піддаються перегріву і піддаються поломок.

Середня максимальна температура виглядає приблизно так:

  • Процесор — до 95 °C.
  • Відеокарта — до 95 °C.
  • Накопичувач HDD — до 50 °C.
  • Накопичувач SSD — до 70 °C.

Просимо звернути увагу на слова «середня» і «максимальна». Ми наголошуємо на цьому у зв'язку з тим, що «середня» температура актуальна, оскільки це просто середнє значення. На це значення вплинули як продукти з мінімальними показниками, так і з максимальними. У той же час «максимальна» температура – це гранично-висока температура, яку все ще можна вважати безпечною температурою нагріву, при якому вашому пристрою ПОКИ ЩО нічого не загрожує (але це не точно, до того, як ви дізнаєтеся точні показники конкретно для вас). Доводити пристрій і його компоненти до цих показників не рекомендується.

Для того, щоб узнати більш точні значення необхідно знайти в Інтернеті рекомендовані показники від виробників або ж зверніться до інструкції пристрою. Просто загуглите назва моделі, яка вас цікавить комплектуючої і додайте до нього слово «specs». Так ви знайдете сайт виробника з повним перерахуванням характеристик, серед яких і буде min, avg і max (мінімальні, середні та максимальні) температури нагріву. Їх ви знайдете в розділі Operating temperature (діапазон робочої температури) або ж Junction (максимальні значення в градусах).

І остання проблема, яка може виникнути – елементарне незнання назв моделей запчастин ПК. Вихід є, і він досить простий: ця інформація міститься у вищезазначених програмах. Сподіваємося, що стаття виявилася корисною для вас і наші поради збережуть ваш ПК від перегріву і поломок!

Смотрите на сайте ссылка на гидру в тор.

Телефонуйте:

+38 044 3-909-909
+38 098 3-909-909
+38 050 3-909-909
+38 063 3-909-909
Всі контакти

Графік роботи:
ПН-ПТ: з 10:00 до 18:00
СБ: вихідний
НД: вихідний
Знайти найближчий сервісний центр на карті
Кур'єрська доставка
Скидка -10 ТВ
Ремонт телевізорів
Відновлення інформації
0 1 2 3 4 5